Minu Kuressaare

Toimumiskoht: Saaremaa Muuseumi õppeklass
Toimumisaeg: 20.09.2021
Kellaaeg: 19.00-20.30

Kultuurijuttude sarjal on rahvaülikoolis pikk ajalugu ning soovime põnevate kogemuslugudega jätkata ka sel hooajal. Ajal, mil reisimine on piiratum, on eriti hea kasutada võimalust ja tulla kuulama, milline on elu ja kultuur mujal maailmas. Kultuurijuttude sari on kõikidele huvilistele tasuta!

Selle hooaja avame pisut teisiti - nimelt kuuleme lugusid meie oma kodulinnast Kuressaarest. Tihti teame kaugetest maadest rohkem kui oma kodupaigast ning seega otsustasime külla kutsuda raamatu "Minu Kuressaare" autori Mele Pesti.

Olavi Antons on raamatu kohta kirjutanud nii: "Pesti raamatu omaette väärtus on kadunud maailma kirjeldused ehk autori mälestused bullerbilikust lapsepõlvest selles Kuressaares, mida enam olemaski ei ole ja mis kunagi tagasi ei tule ehk neist aegadest, kui Kuressaare ei olnud veel spaapealinn.  /.../ Pesti ajalõim kestab oma kolmveerand sajandit ja on sealjuures nii otseselt kogetu või vanemate ja vanavanemate kaudu nii isiklik, kui veel olla saab. See on tõesti Mele Pesti ja tema perekonna Kuressaare lugu ja sellisena vaimustav."

Mele Pesti on maailmarändur, kelle kodu on Kuressaares. Ladina-Ameerika eksperdina on ta toonud maailma Eestisse, ent pikaajalise ajakirjaniku, kirjaniku, toimetaja, õppejõu ja tõlkijana vahendanud teadmisi ka teiste piirkondade ja teemade kohta. Kuressaarde on ta loonud koos kaasamõtlejatega paindliku töötegemise koha ehk vabakontori.

Toimumiskoht:
Sel korral kohtume Saaremaa Muuseumi õppeklassis, mis asub piiskopilinnuse õue peal. Tulles mööda suurt peasilda lossihoovi, jääb õppeklass pärast tunnelit paremat kätt. Kui lähenete jalakäijate silla pealt Kuursaali juurest, siis jääb õppeklass vasakule, mänguväljaku taha.

Kohtumiseni vestlusõhtul!

Koolituse korraldamisel lähtume EV Valitsuse kehtestatud piirangutest. Koolitusele saabudes palume esitada Covid-19 tõendi koos isikut tõendava dokumendiga või selle puudumisel 48h kehtiv apteegis tehtud kiirtesti tulemus.